  • GRM319R71H563MA01D
GRM319R71H563MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R71H563MA01D
HK JDW NO:
535-GRM319R71H563MA01D
Description:
56nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 2542
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R71H563MA01D
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm