  • GRM3197U1H392JZ01D
GRM3197U1H392JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3197U1H392JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM3197U1H392JZ01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 3900pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5333
Step5Bar-code shipping tag
GRM3197U1H392JZ01D
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm