  • GRM3195C1H222JA01L
GRM3195C1H222JA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM3195C1H222JA01L
HK JDW NO:
535-GRM3195C1H222JA01L
Package:
1206
Datasheet:
Description:
2.2nF 50V Ceramic Capacitor 5% 1206
Quantity:
In Stock : 17557
Step5Bar-code shipping tag
GRM3195C1H222JA01L
  • Package / Case
    1206
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    950μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm