  • GRM3165C1H1R5CD01D
GRM3165C1H1R5CD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3165C1H1R5CD01D
HK JDW NO:
535-GRM3165C1H1R5CD01D
Package:
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 15753
Step5Bar-code shipping tag
GRM3165C1H1R5CD01D
    Select All
  • Mount
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    16.67%
  • Negative Tolerance
    16.67%
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm