  • GRM3161X1H560JZ01D
GRM3161X1H560JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM3161X1H560JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM3161X1H560JZ01D
Package:
Datasheet:
Description:
56pF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 15152
Step5Bar-code shipping tag
GRM3161X1H560JZ01D
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm