  • GRM21BR72A223MA01K
GRM21BR72A223MA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR72A223MA01K
HK JDW NO:
535-GRM21BR72A223MA01K
Description:
22nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 15414
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR72A223MA01K
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm