  • GRM21BR71C683JA01L
GRM21BR71C683JA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR71C683JA01L
HK JDW NO:
535-GRM21BR71C683JA01L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
68nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 9069
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR71C683JA01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm