  • GRM21BR71A225KA12L
GRM21BR71A225KA12L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR71A225KA12L
HK JDW NO:
535-GRM21BR71A225KA12L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2μF 10V Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 2763
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR71A225KA12L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm