  • GRM21BR11E224KA01L
GRM21BR11E224KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BR11E224KA01L
HK JDW NO:
535-GRM21BR11E224KA01L
Package:
0805
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 7847
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BR11E224KA01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm