  • GRM21BB31E225KA75L
GRM21BB31E225KA75L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BB31E225KA75L
HK JDW NO:
535-GRM21BB31E225KA75L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 27131
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BB31E225KA75L
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm