  • GRM21BB11C824KA01L
GRM21BB11C824KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21BB11C824KA01L
HK JDW NO:
535-GRM21BB11C824KA01L
Description:
820nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 8281
Step5Bar-code shipping tag
GRM21BB11C824KA01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.25mm