  • GRM21B1X1H473JA01L
GRM21B1X1H473JA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21B1X1H473JA01L
HK JDW NO:
535-GRM21B1X1H473JA01L
Package:
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 12795
Step5Bar-code shipping tag
GRM21B1X1H473JA01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm