  • GRM21A7U1H333GA39L
GRM21A7U1H333GA39L
advertisement
Manufacturer No:
GRM21A7U1H333GA39L
HK JDW NO:
535-GRM21A7U1H333GA39L
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GRM 0.033μF Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 12854
Step5Bar-code shipping tag
GRM21A7U1H333GA39L
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    1mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm
  • Thickness
    1mm