  • GRM21A5C2D221JW01D
GRM21A5C2D221JW01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM21A5C2D221JW01D
HK JDW NO:
535-GRM21A5C2D221JW01D
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM21A5C2D221JW01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 200V.
GRM21A5C2D221JW01D Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V
GRM21A5C2D221JW01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM21A5C2D221JW01D applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
GRM21A5C2D221JW01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    1.45mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm