  • GRM219R72D821KY21D
GRM219R72D821KY21D
advertisement
Manufacturer No:
GRM219R72D821KY21D
HK JDW NO:
535-GRM219R72D821KY21D
Package:
0805
Datasheet:
Description:
820pF Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 8887
Step5Bar-code shipping tag
GRM219R72D821KY21D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm