  • GRM219C81E225KE15J
GRM219C81E225KE15J
advertisement
Manufacturer No:
GRM219C81E225KE15J
HK JDW NO:
535-GRM219C81E225KE15J
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 22% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 11144
Step5Bar-code shipping tag
GRM219C81E225KE15J
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X6S
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.85mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm