  • GRM2196T2A5R0CD01D
GRM2196T2A5R0CD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2196T2A5R0CD01D
HK JDW NO:
535-GRM2196T2A5R0CD01D
Package:
Datasheet:
Description:
5pF Ceramic Capacitor -470+/-60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1116
Step5Bar-code shipping tag
GRM2196T2A5R0CD01D
    Select All
  • Mount
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -470+/-60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    T2H
  • Temperature Characteristics Code
    T2H
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    850μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm