  • GRM2196S2A121JZ01D
GRM2196S2A121JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2196S2A121JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM2196S2A121JZ01D
Package:
Datasheet:
Description:
120pF Ceramic Capacitor 5% -330+/-60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 8643
Step5Bar-code shipping tag
GRM2196S2A121JZ01D
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -330+/-60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    S2H
  • Temperature Characteristics Code
    S2H
    850μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.25mm