  • GRM2195C2A3R9CD01D
GRM2195C2A3R9CD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM2195C2A3R9CD01D
HK JDW NO:
535-GRM2195C2A3R9CD01D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 16155
Step5Bar-code shipping tag
GRM2195C2A3R9CD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm