  • GRM216F51H224ZA01J
GRM216F51H224ZA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM216F51H224ZA01J
HK JDW NO:
535-GRM216F51H224ZA01J
Package:
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 7135
Step5Bar-code shipping tag
GRM216F51H224ZA01J
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm