  • GRM216D71C105MA12J
GRM216D71C105MA12J
advertisement
Manufacturer No:
GRM216D71C105MA12J
HK JDW NO:
535-GRM216D71C105MA12J
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 20% -33/+22% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 5997
Step5Bar-code shipping tag
GRM216D71C105MA12J
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    -33/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7T
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm