  • GRM188R7YA105KA12J
GRM188R7YA105KA12J
advertisement
Manufacturer No:
GRM188R7YA105KA12J
HK JDW NO:
535-GRM188R7YA105KA12J
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 16663
Step5Bar-code shipping tag
GRM188R7YA105KA12J
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1.6mm