  • GRM188C80G226ME15D
GRM188C80G226ME15D
advertisement
Manufacturer No:
GRM188C80G226ME15D
HK JDW NO:
535-GRM188C80G226ME15D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 4226
Step5Bar-code shipping tag
GRM188C80G226ME15D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X6S
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Length
    1.6mm