  • GRM1887U2A9R6DZ01D
GRM1887U2A9R6DZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1887U2A9R6DZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1887U2A9R6DZ01D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GRM 9.6pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 7105
Step5Bar-code shipping tag
GRM1887U2A9R6DZ01D
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    9.6pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm