  • GRM1887U1H220JZ01D
GRM1887U1H220JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1887U1H220JZ01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM1887U1H220JZ01D
Package:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 14028
Step5Bar-code shipping tag
GRM1887U1H220JZ01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm