  • GRM1886T1H5R3DD01D
GRM1886T1H5R3DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1886T1H5R3DD01D
HK JDW NO:
535-GRM1886T1H5R3DD01D
Description:
GRM 5.3pF Ceramic Capacitor ±0.5pF T2H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 6494
Step5Bar-code shipping tag
GRM1886T1H5R3DD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    T2H
  • Capacitance
    5.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    T2H
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm