  • GRM1886S1H9R9DZ01D
GRM1886S1H9R9DZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1886S1H9R9DZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1886S1H9R9DZ01D
Description:
GRM 9.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF S2H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 15330
Step5Bar-code shipping tag
GRM1886S1H9R9DZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    S2H
  • Capacitance
    9.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    S2H
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm