  • GRM1886R1H8R7DZ01D
GRM1886R1H8R7DZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1886R1H8R7DZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1886R1H8R7DZ01D
Description:
GRM 8.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF R2H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 14734
Step5Bar-code shipping tag
GRM1886R1H8R7DZ01D
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    R2H
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    R2H
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm