  • GRM1885C1H8R2CD01J
GRM1885C1H8R2CD01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H8R2CD01J
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H8R2CD01J
Package:
Datasheet:
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17239
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H8R2CD01J
    Select All
  • Mount
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Positive Tolerance
    3.05%
  • Negative Tolerance
    3.05%
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm