  • GRM1885C1H5R3WA01D
GRM1885C1H5R3WA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H5R3WA01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H5R3WA01D
Description:
5.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 7002
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H5R3WA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    6.293594mg
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    5.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    0.94%
  • Negative Tolerance
    0.94%
  • Length
    1.6mm