  • GRM1885C1H3R4CA01D
GRM1885C1H3R4CA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1885C1H3R4CA01D
HK JDW NO:
535-GRM1885C1H3R4CA01D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GRM 3.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 17896
Step5Bar-code shipping tag
GRM1885C1H3R4CA01D
    Select All
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm
  • Thickness
    889μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.293594mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    3.4pF
  • Voltage - Rated DC
    50V