  • GRM1881X2A121JZ01D
GRM1881X2A121JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1881X2A121JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1881X2A121JZ01D
Package:
Description:
120pF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11515
Step5Bar-code shipping tag
GRM1881X2A121JZ01D
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
    889μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    100V