  • GRM155R71H911JA01J
GRM155R71H911JA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71H911JA01J
HK JDW NO:
535-GRM155R71H911JA01J
Description:
910pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 8161
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71H911JA01J
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    910pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    1mm