  • GRM155R71H153JA12D
GRM155R71H153JA12D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71H153JA12D
HK JDW NO:
535-GRM155R71H153JA12D
Package:
Ceramic
Description:
15nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 9485
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71H153JA12D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Size Code
    0402
  • Height
    300μm
  • Length
    1mm