  • GRM155R71H103MA88D
GRM155R71H103MA88D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71H103MA88D
HK JDW NO:
535-GRM155R71H103MA88D
Description:
10nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 9700
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71H103MA88D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm