  • GRM155R61H333KE14D
GRM155R61H333KE14D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R61H333KE14D
HK JDW NO:
535-GRM155R61H333KE14D
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GRM 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 12358
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R61H333KE14D
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X5R
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm