  • GRM155R61C682KA01J
GRM155R61C682KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R61C682KA01J
HK JDW NO:
535-GRM155R61C682KA01J
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 7925
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R61C682KA01J
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
    2
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1mm