  • GRM155C80G105ME19D
GRM155C80G105ME19D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155C80G105ME19D
HK JDW NO:
535-GRM155C80G105ME19D
Description:
GRM 1μF Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 1930
Step5Bar-code shipping tag
GRM155C80G105ME19D
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • Thickness
    558.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%