  • GRM155B11H331KA01D
GRM155B11H331KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155B11H331KA01D
HK JDW NO:
535-GRM155B11H331KA01D
Package:
0402
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 14048
Step5Bar-code shipping tag
GRM155B11H331KA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0402
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm