  • GRM1555C1H9R0DZ01J
GRM1555C1H9R0DZ01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H9R0DZ01J
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H9R0DZ01J
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 11818
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H9R0DZ01J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm