  • GRM1555C1H8R2BZ01D
GRM1555C1H8R2BZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H8R2BZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H8R2BZ01D
Description:
GRM 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 7116
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H8R2BZ01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm