  • GRM1555C1H470GZ01D
GRM1555C1H470GZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H470GZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H470GZ01D
Package:
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 12719
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H470GZ01D
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    500μm
  • Length
    1mm