  • GRM1555C1H3R9WZ01D
GRM1555C1H3R9WZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H3R9WZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H3R9WZ01D
Description:
GRM 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 12568
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H3R9WZ01D
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • Thickness
    558.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05pF