  • GRM1555C1H1R5WA01J
GRM1555C1H1R5WA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H1R5WA01J
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H1R5WA01J
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
GRM 1.5pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 1628
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H1R5WA01J
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.010099mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    Yes
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm