  • GRM1555C1H120JZ01D.
GRM1555C1H120JZ01D.
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1H120JZ01D.
HK JDW NO:
535-GRM1555C1H120JZ01D.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1H120JZ01D.
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm