  • GRM1555C1E3R9WA01J
GRM1555C1E3R9WA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1E3R9WA01J
HK JDW NO:
535-GRM1555C1E3R9WA01J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
3.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 6691
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1E3R9WA01J
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.28%
  • Negative Tolerance
    1.28%
  • Length
    1mm