  • GRM033R60J225ME47D
GRM033R60J225ME47D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R60J225ME47D
HK JDW NO:
535-GRM033R60J225ME47D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM033R60J225ME47D Overview
This device's program size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X5R.With a voltage of 6.3V, it can operate.
GRM033R60J225ME47D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V
GRM033R60J225ME47D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM033R60J225ME47D applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R60J225ME47D
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Thickness (Max)
    0.015 0.39mm