  • GRM033C80G104KE19J
GRM033C80G104KE19J
advertisement
Manufacturer No:
GRM033C80G104KE19J
HK JDW NO:
535-GRM033C80G104KE19J
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM033C80G104KE19J Overview
Ceramic capacitor is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm in size/dimension for this device.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X6S being the highest temperature coefficient.With a voltage of 4V, it can operate.
GRM033C80G104KE19J Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X6S being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 4V
GRM033C80G104KE19J Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM033C80G104KE19J applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
GRM033C80G104KE19J
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm