  • GRM0336T1E7R4DD01D
GRM0336T1E7R4DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0336T1E7R4DD01D
HK JDW NO:
535-GRM0336T1E7R4DD01D
Description:
GRM 7.4pF Ceramic Capacitor ±0.5pF T2H 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12167
Step5Bar-code shipping tag
GRM0336T1E7R4DD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    T2H
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    7.4pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    T2H
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm