  • GRM0336T1E130GD01D
GRM0336T1E130GD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0336T1E130GD01D
HK JDW NO:
535-GRM0336T1E130GD01D
Description:
GRM 13pF Ceramic Capacitor ±2% T2H 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12377
Step5Bar-code shipping tag
GRM0336T1E130GD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    T2H
  • Capacitance
    13pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    T2H
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm